İzmir Boks Kursu

İzmir boks kursu taleplerinde son zamanlarda ciddi artış görülmekte. White Club olarak bu talebe İzmir genelinde kalitemize uygun şekilde karşılık vermekteyiz. Yumruk dövüşü ya da boksörlük savunma sanatı olarak bilinen boks, günümüzde popüler sporlardan biridir. Dışardan bakınca dayanıklı birisi için kolay bir spor gibi gözükse de yumruk atmaktan ibaret olan bir spor kesinlikle değildir. Görünenin tam aksine çok yorucu ve dayanıklılık ister. Boks üst düzeyde atletizm, hareketlilik ve güç ile birlikte üst düzeyde konsantrasyon ve dayanıklılık gerektirir.

Bütün spor dallarının arasında en fazla kalori ve yağ tüketimini sağlamaktadır. Bir saatte harcanan kalori yaklaşık olarak 830 kcal civarıdır. Boks sporu ile yapılan yüksek yoğunluktaki egzersizler, bu kursu muazzam bir aerobik egzersiz haline getirmektedir. Aerobik egzersiz en fazla kas gruplarını çalıştıran, kardiyovasküler sistemi zorlayıp sporcunun nefes alış hızını arttıran egzersizdir.

İzmir Boks Kursu İle Elde Edeceğiniz Kazanımlar ve Kurs Fiyatları

2023 yılı itibari ile 650 TL’den başlayan fiyatlar boks kursuna katışabilirsiniz.

White Club olarak sunduğumuz profesyonel antrenörler ve özel ders imkanlarından yararlanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yağsız bir kas gelişiminin yanı sıra hayatınızdaki tüm stresi de salonda bırakırsınız. Kendinize olan güveniniz artarken ellerinizdeki gerçek gücü keşfeder ve ciddi oranda da ter atarsınız. Boksun sadece sırt ve omuz kaslarını hedeflediği sanılır ancak bacaklar dahil olmak üzere tüm kasların yoğun olarak kullanıldığı bir spordur. Dayanıklılığınızı ciddi oranda artıracak aynı zamanda motivasyon yeteneğinizi artıracaktır.

White Club özel boks kursları bu dalda Profesyonel Antrenörlerle beraber kişi ye özel programlar hazırlayarak, spor salonu içerisinde antrenman süresince antrenör eğitmen eşliğinde bire bir yapmaktadır. Kursu kişilere özel değişik ihtiyaç ve beklentilerini karşılamak amacıyla egzersiz planı hazırlarken standart boks programlardan farklı olarak; üyenin yaşam tarzını, sağlık durumunu, fiziki durumunu, spor ve boks geçmişini ve alışkanlıklarını inceleyerek ihtiyaç ve beklentileri doğrultusunda boks antrenman planı hazırlar.

Periyodik olarak nabız ölçümleri, testler ve diğer ölçümleri yapılarak gelişim takip altına alınır. %100 ilerleme sağlanır. 10, 20 ve 30 ders seçenekleriyle eğitmenlerimizden özel boks dersleri alabilmektesiniz.

Özel Boks Kursları

Güçlü bir kondisyona sahip olmak için disiplinli çalışma, güçlü irade ve antrenmanları ve kursları aksatmadan uzun süreli idman ve egzersizlerle bu kursu sürdürmek büyük önem taşımaktadır. İlk olarak kursu spor salonu içerisinde kondisyon çalışmaları ile geçirecek, belirli bir sürecin ardından teknik ve taktiksel boks antrenmanlarına geçilecektir. Yüksek güç gerektiren boks antrenmanları çok fazla enerji tüketimi sağlayarak kalori ve yağ tüketimini hızlandıracaktır.

Bizim amacımız kesinlikle şiddet değildir ve boks çalışmalarımız sertlikten uzak spor hedefli olarak kursu sürdürülmektir. Tek kişi lik koşu bandı ya da bisiklette geçen spor saatlerinin aksine boks bir grup sporudur. Özel boks gruplarımız en az 6 en fazla 10 kişi lik gruplardan oluşur. Boks antrenmanına başlamadan önce isteyen tamamen ücretsiz deneme boks derslerimize katılabilirsiniz.

Kardiyo Boks Kursları

Kardiyo boks kursu içerik olarak kardiyo ağırlıklı bir program içermektedir. Sabit herhangi bir boks antrenman partneri veya rakip yoktur, yalnızca boks torbaları ile çalışırsınız. Boks eğitmenlerimiz, size özel olarak boks torbası üzerinde tatbik edeceğiniz boks antrenmanı programını verecektir ve belirli bir süre sizi yönlendirecek ve kursu uygulamanıza yardımcı olacaktır. Belirli aralıklarla boks torbası egzersiz çalışmasını bırakıp, spor salonu içerisinde kondisyon arttırmaya yönelik antrenmanlar yaparak aktif dinlenmeniz sağlanacaktır.

Boks dersleri yüksek oranda kalori tüketmenizi sağlarken ayrıca yumruk vuruş ve tekme atma tekniğinizi düzeltip güçlenmenizi de sağlayacak ve hızlı bir şekilde forma girmenizi sağlayacaktır. Özgüveninizi artıracak, günlük yakmanız gereken enerjiyi yakıp, ciddi oranda ter atıp stresinizi atmanıza yardımcı olacaktır.

Çocuk Boks Dersi (4-13 Yaş)

Küçük yaşlarda başlanan her spor dalında olduğu gibi boks kursları da fiziki ve psikolojik olarak çocuğunuzun gelişimine önemli katkılar sağlar. Kendine güven kazandırır. İstenmeyen bir durum oluştuğunda çabuk düşünme ve doğru karar verme becerisinin yanı sıra kendini savunma becerisi kazandırır, refleksleri hızlandırır.

Çocuk yaşta alınan spor alışkanlığı onları tüm hayatları boyunca kötü alışkanlıklardan uzak tutarken fit bir görünüm kazandıracaktır. White Club İzmir boks kursu derslerinde çocuklarımızı fiziki olarak güçlendirmenin yanı sıra diğer çocuklarla sosyalleşmelerini sağlarken takım çalışması ve disiplini öğretir. Boks dersi çocuklarımızın özgüvenini üst seviyelere çıkarır.

White Club İzmir boks kursu derslerinde çocukların yaşlarına, cinsiyetlerine, fiziki ve kondisyon durumları gibi özelliklerine özel hazırlanan standart grup kursu unutun. White Club İzmir boks kursları olarak eğitmenlerimizin gözetimi altında 8 kişi den oluşan özel VIP derslerde bireysel performansın takım ruhuyla birleşerek en verimli egzersiz seçeneği olan takım antrenmanının yükselttiği farklı ve verimli bir boks dersi sunulur.

White Club İzmirde boks eğitimlerinde sporu ve spor yapmayı sevdirmeyi amaç edinmiştir. White Club İzmir boks kursu olarak eğitimlerimiz sertlik ve şiddetten tamamen uzak olup 50 dakika özel boks dersi, ısınma, dayanıklılık ve kardiyo egzersizlerinin ardından esnemeyle sonlandırılır.

Temel egzersizler, fonksiyonel eğitimlerle, Fitness, Boks, Kickboks kursu, Crossfit, Crossfight, MMA kursu ve karma Do sporları ile haftalık spor programını oluşturur. White Club’da boks için tüm ihtiyacınız olan bir çift boks eldiveni ve el bandajıdır.

Kişiye Özel White Club İzmir Boks Programları

Bizim White Club İzmir boks kursları olarak eğitimlerimiz, boks sporunda profesyonel antrenörlerin gözetimi ve eşliğinde kişiye özel antrenman programları hazırlayarak, antrenman süresince eğitmen eşliğinde bire bir yapılmaktadır. Kişiye özel boks kursları kişi lerin beklenti ve ihtiyaçlarına göre özel egzersiz planları hazırlarken diğer boks kursları gibi alelade programlardan farklı olarak üyenin yaşam tarzı, spor geçmişi, fiziki durumu, sağlık durumu ve alışkanlıkları dikkate alınarak boks kursundan beklenti ve ihtiyaçları doğrultusunda egzersiz programları hazırlanır.

Periyodik aralıklarla yapılacak olan nabız ölçümleri ve diğer ölçümler ile gelişim sürekli takip altına alınır. %100 gelişim ve başarı sağlanır. 10, 20 ve 30 ders seçenekleriyle kişisel boks eğitmenlerimizden özel boks kursu dersi alabilirsiniz.

Boks gruplarımız en az 4 an fazla 10 kişi lik sınıflardan oluşmaktadır. Güçlü kondisyona sahip olmak için antrenman disiplininden kopmadan boks kursuna sabırlı bir süreç geçirmek gerekmektedir. Bir süre kondisyon çalışmaları ile geçen sürecin ardından teknik ve taktiksel antrenmanlara geçilir. Yüksek güç ve dayanıklılığa ihtiyaç duyulan boks, yüksek oranda enerji tüketimi sağlayarak kalori ve yağ yakımını hızlandırır.

Boks derslerimizde bizim bu kursu verme amacımız kendinizi en iyi biçimde savunabilmenizdir saldırganlık değildir bu nedenle de antrenman içeriğimiz sertlik ve şiddet yoktur tamamen boks dersi spor odaklıdır. Stres atarsınız enerji harcayarak bolca terlersiniz diğer üyelerle sosyalleşirsiniz.

kick boks kursu izmir

Boks Kursuna Kayıt Olurken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Ciddi sakatlıklar ve problemler yaşamamak adına boks kursu tercihlerinde bazı faktörlere dikkat edilmelidir. Peki bu faktörler nelerdir?

  • Spora yalnızca maddiyat gözü ile bakan spor salonlarından kaçınılmalıdır.
  • Spor salonunda kursları eğitimli kişilerin verdiğine dair net bilgi sahibi olunmalıdır.
  • Dersleri verecek antrenörlerin bilgi ve becerileri öğrenilmelidir.
  • Alanında uzman antrenörler seçilmelidir.
  • Spor salonunun temizlik ve hijyenine dikkat edilmelidir.

White Club Boks İzmir

White Club İzmirde bokskickboks kursu, crossfit, crossfight, MMA kursu, karma Do sporları, pilates kursufitness gibi pek çok programlarımız bulunmaktadır daha detaylı bilgi için bizi arayabilir boks kursu İzmir merkezimizde isteyen izleyebilir ve hatta ücretsiz olarak bir ders bu kursu alabilir.