İzmir Dans Kursları

İzmir dans kursları ve okulu açısından kendini yeterince geliştirmiş bir şehirdir. Kurumumuz Gençlik Spor  İl Müdürlüğüne bağlı ve  tescillidir.

İzmir dans kursları

Bizler bu süreçte sana, kaç yaşında olursan ol kendini rahat hissedebileceğin bir eğitim alanı sunuyor ve yol göstererek verdiğimiz eğitimler sayesinde dansı daha çok sevdiriyoruz. Çalışma motivasyonunuzu yükseltiyoruz, böylelikle rutin hayatınızı bir kenarı bırakmış oluyor ve yeni hareketli yaşantınıza merhaba diyorsunuz.

Dans kursları İzmir açısından baktığımızda akademi eğitimleri olarak da yer yer karşımıza çıkmaktadır. Aldığı eğitimleri görev haline getirmek isteyenler bu akademi hayatlarından sonra bunu elde edebilirler. Bu duruma baktığımız zaman belki de hobi olarak başlamış olduğumuz bir sanatın bizi nerelere kadar yükseltebildiğini görüyoruz.

İzmir Dans Kursları Arasında İyi Bir Dans Eğitimi İçin Nasıl Dans Kursları Seçilmeli?

Dans, müziğin ritmine kapılarak vücuda estetik bir görüntü sağlayan ve ruhu dinlendiren bir sanattır. Bu sebepten dans edeceğimiz ortamı seçerken ruhu daraltmayan, verim alabileceğimiz bir ortamı seçmeye özen göstermeliyiz. Bizler de özellikle İzmir dans okulları arasında bu öneme sahibiz. Fazla kalabalık olmayan, hijyenik ve temiz sınıf ortamlarıyla sizlere rahat bir performans alanı sağlıyoruz. Sonuçta yaptığın işte rahat ol, huzurlu ol ki yaptığın iş seni memnun etsin ve güzel sonuçlar getirsin.

Bunun yanı sıra eğitim alınan yerde dikkat edilmesi gerekilen bir diğer hususta eğitim verenlerin deneyimleridir. Dans okulu İzmir açısından neden bu kadar iyi sorusunu sorduğumuzda aldığımız en önemli cevaplardan biri de budur aslında, iyi eğitmenler. Alanında uzmanlaşmış kişiler, ödüller alan kişiler, iletişimi kuvvetli olan kişiler sizlere daha iyi eğitim verebilirler.

Çözüm odaklı olmaları, isteklerinize önem vermeleri samimiyeti arttıracak, mutlu olduğunuz bir ortamda ders almanızı sağlayacaktır.

İyi bir dans kursu eğitimi için dikkat edilmesi gereken bir diğer unsur size sağladığı imkânlardır. Eğitim alacağınız kurs sizlere iyi bir ekipman sunmalıdır. Stüdyolar eksiksiz olmalıdır. Müzik ve ses sistemleri gibi teknik olarak size sunacağı her şeye dikkat etmelidir. Bazı danslar esnasında ihtiyaç duyabileceğiniz araç, gereç, ayakkabı, kostüm gibi her türlü malzeme kurs bünyesinde olmalıdır.

Sadece İzmir ili için değil dans akademi okullarının tümü için dikkat edilmesi gereken en önemli unsurlardan birisi de ücretleridir. Bazen çok yüksek fiyat talep eden yerlerin daha iyi olduğunu düşünerek yanılgıya uğrayabiliriz. Bu noktada eğitmenleri ve kurs ortamını göz önünde bulundurarak karar vermek daha sağlıklı olacaktır. Hem maliyeti yüksek hem kötü bir kurs ortamında bulunmaktansa hepimiz iyi ve uygun fiyatlı bir kurs ortamında olmayı tercih ederiz. Kurslarımız sizlere bu imkânların hepsini en iyi şekilde sunmaktadır.

izmir dans okulu

Dans Kurslarında Verilen Dans Eğitimleri Nelerdir ? Hangi Dans Türünü Seçmeliyim?

 İzmir dans kursları arasında birbirinden farklı ve birçok türden dans eğitimi verilmektedir. Çocuk ve yetişkin olmak üzere her kesime ayak uyduran bu İzmir dans eğitimleri yaş kaç olursa olsun sizi geliştirebilir, size aktif bir yaşam tarzı sunabilir. Yani dans etmek için yaş hiçbir zaman önünüzde bir engel olmamalıdır. Bizim sizlere tavsiyemiz ise geleneksel dans çeşitlerinden size en çok hitap eden dans türünü bulup bu doğrultuda temelden başlayarak eğitiminizi almanız olacaktır.

Eğer enerjik bir insansınız, tempolu danslara ayak uydurabilirim diyorsanız bu türde yer alan hip hop dansını deneyebilirsiniz. Bu yapılırken genellikle bol kıyafetler tercih edilir çünkü hip hop genelde enerji dolu şekilde ve doğaçlama yapılan bir dans türüdür. Yaş olarak daha çok çocuk ve genç kesime hitap eden bu dans türünü ruhu çocuk olan herkese tavsiye ederiz.

İzmir Dans Kursu White Club

Hem dans edip hem spor tarzı hareketler yapayım isterseniz ise zumba dansı tam size göre. Bu dans sayesinde hem sağlıklı bir bedene sahip olursunuz, hem kilo verirsiniz hem de eğlenirsiniz.

Zeybek, yaş fark etmeksizin her kesime uygun olan geleneksel bir sanat. İzmir gibi Ege bölgesine dair her il tarafından Efe dansı olarak ifade edilir. Dansın kendine özel kıyafetleri vardır ve dansçılar bu kostümleri giyerek performanslarını sergilerler. Eğer gelenekçi bir yapıya sahipseniz her yaş grubu için uygun olan bu türü tercih edebilirsiniz.

modern dans eğitimleri

Dans Kursları Ne Kadar Sürer?

İzmir kurslarında da eğitimlerin süreleri almış olduğunuz dans eğitimine göre değişiklik göstermektedir. Her eğitimde verilecek olan derslerin programları özel bir şekilde hazırlandığından ötürü haliyle sürelerin değişiklik göstermesi de gayet tabiidir. Ancak şunu söyleyebiliriz ki bu dans eğitimi en az 4 haftalık yani 1 aylık bir ders sürecine eşittir.

Dans Kayıtlarımız Başlamıştır

Bu sürecin uzaması da mümkündür. 3 ila 6 aya kadar uzayabilen bu eğitim sürecinde yapılacak etkinliklerden dolayı koreografi düzenlenmesi konusunda bir aciliyet olursa bu süreç kısalabilir. Yer yer evlenecek olan çiftlerimiz için de 2 saatlik bir düğün dansı eğitimi verilmektedir. Seçmiş oldukları dans eğitimleri noktasında kendilerini akademik profesyonel anlamda geliştirmek isteyen ve bu eğitim alanında ilerlemeyi düşünen bireyler ise daha uzun süren bir eğitim aşamasından geçerler.

Sizler de bir sanat aşığıysanız ruhunuzu dinlendirmek istiyor, dansın ritmine kapılıp gitmek istiyorsanız her yaş grubu adına gerekli eğitimleri almanız için kayıtlarımız başlamıştır. Sizler de ister çocuk eğitimleri için ister yetişkin eğitimleri, dans kursu İzmir gibi bir yerde gelişmişken bunu bizimle birlikte değerlendirin ve sosyalleşin.

Dans Etmek Sizlere Ne Gibi Faydalar Sağlar?

Dans etmenin hem zihinsel hem de bedensel olarak birçok faydası bulunmaktadır. Dans etmenin olumlu etkenlerine şahit olduğunuzda bu sanatla daha çok iç içe olmak isteyeceksiniz.

  • Dans etmek eğlenmenizi sağlar ve sizi mutlu eder.
  • Kaygı, stres, depresyon gibi olumsuz ruh hallerinden çıkmanıza yardımcı olur.
  • Kendinize olan özgüveninizi arttırır.
  • Hafızanızın güçlenmesine yardımcı olur.
  • Kas ve kemiklerin güçlenmesine etki eder.
  • Denge ve koordinasyon sağlar.

Her yaşta bireyin tercih edebileceği dans kursları için kayıt oluşturup faydalarından yararlanmayı unutmayın.