İzmir Mma Kursu

İzmir mma kursu boks, güreş, judo, jiu jitsu (Brazilian Jiu jitsu BJJ farklıdır), karatemuay thai (Tayland boksu) ve diğer disiplinlerden teknikleri içeren karma MMA dövüş sporu kursudur. MMA karışık dövüş sanatları çok geniş bir savunma, mücadele ve atak tekniklerini içinde bulunduran, tam temas dövüş ve savunma sporudur.

MMA Kursu Mixed Martial Arts yani Türkçe Karma Dövüşler Sanatları olarak adlandırılmaktadır. Kurallar, sporculara yerde, ayakta ve birbirlerine sarılarak hücum etme, boğuşma, kilit, boğma teknikleri mevcuttur ve izin verilmektedir. Yerdeki rakibinize vurulabilir, boğarak ya da eklemlerini kilitleyerek mücadele sonlandırılabilir.

MMA sporuna başlamak için genç ve vücudunuz henüz gelişmeye başladığında 15-16 yaş civarıdır. 18 yaşından önce antrenman yapmanıza ve birkaç amatör dövüş yapmanıza da izin verilebilir ancak UFC gibi büyük MMA organizasyonları 18 yaşından önce hiç kimseyle anlaşma imzalamaz.

Ancak İzmir White Club olarak bizim eğitim programımızda şiddet yoktur tamamen ruhsal ve fiziksel bir eğitim odaklıdır. Yani hiçbir zaman karşınızda bir dövüş partneri ile çalışma yapılmayacaktır. Antrenmanlarda yumruk ve tekme tekniklerinizi kum torbası üzerinde çalışarak eğitmen gözetiminde geliştireceksiniz. Dövüş ve savunma teknikleri birebir eğitmenler tarafından verilecektir.

Elbette öğreneceğiniz bu teknikler size sağlıklı bir beden kazandırıp, hayal ettiğiniz fit yapıya sahip olmanızı sağladığı gibi hiç birimizin istemediği durumlarda size kendinizi etkin bir şekilde savunma (self defence) ve koruma kabiliyetleri kazandıracaktır. Bu kabiliyetler sizin kendinize olan güveninizi artırdığı gibi tüm hayatınıza etki edecektir.

Özellikle tüm gün kısılıp kaldığımız hareketsiz yaşamın getirdiği tüm olumsuz etkilerden de kurtulduğumuz gibi stress atılması yönündeki olumlu etkileriyle de her spor dalında olduğu gibi MMA kursu da sizin kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayacaktır.

İzmir Mma Kursu White Club’da MMA

İzmir MMA Kursu White Club size kendinizi savunmanın daha da ötesinde, öncelikle kendi vücudunuzla daha uyumlu olmanıza yardımcı olarak odaklanmanızı ve konsantrasyonunuzu geliştirir. Vücut ile tam bir uyum içerisinde yüksek bir konsantrasyon sahibi olmak size günlük hayatınızda da pek çok faydalar sağlayacaktır. Kardiyo egzersizleri ile kan pompalamanızı sağlayarak kalp sağlığınızı iyileştirin ve yüksek kalori harcayarak günlük harcamanız gereken enerjiyi boşaltın.

MMA kardiyo egzersizleri yüksek oranda güç ve enerji tüketimi sağlaması nedeni ile hızlı bir şekilde zayıflayarak fit görünüm kazanmanıza yardımcı olacaktır. Hızlı bir şekilde fit bir görünüm kazanmanın ötesinde vücut kas hacminde de artış sağlayarak vücut hatlarında ciddi bir belirginlik meydana gelecektir.

Günümüzde hareketsiz ve uzun süre oturma gibi nedenlerle zayıflayan kasları geliştirerek sizin için zor olan pek çok aktivitenin eskisinden daha kolay hale geldiğini göreceksiniz.

WHITE Club MMA karma dövüşler sanatları derslerindeki tüm antrenman ve eğitimler sertlikten ve şiddetten uzak tamamen eğitim odaklı olarak yapılmaktadır. MMA gruplarımız 4-10 kişilik sınıflardan oluşur. Henüz MMA sporu yapmadıysanız, şimdi biraz kendinizi motive edip başlamanın tam zamanı. Bize inanın, yaptığınıza memnun olacaksınız!

MMA Özel Antrenmanlar

Bu kurs programı bu dalda profesyonelleşmek veya kendisini daha da geliştirmek isteyenler için profesyonel eğitmenler ile birlikte bire bir ve kişiye özel olarak hazırlanan egzersiz programları ve antrenmanların uygulanmasıdır. Mevcut seviyenizi artırmak amacı ile White Club MMA İzmir kişisel eğitmeniniz size özel olarak sizin ihtiyaçlarınız ve beklentileriniz doğrultusunda egzersiz planları hazırlarken normal antrenman programlardan farklı olarak kişinin sağlık durumunu, fiziki durumunu, spor geçmişini, yaşam tarzı ve alışkanlıkları dahi dikkate alarak egzersiz programları hazırlacaktır.

MMA teknikleriniz ve bu seviyedeki antrenmanların getirdiği fiziksel ve psikolojik gelişmeler periyodik olarak yapılacak olan ölçümler, nabız ölçümleri ve testler ile her aşamada takip edilecektir.

Her aşamada bu ölçümlerin sonuçlarına bağlı olarak daha zorlu programlar hazırlanarak gelişim sürekli olarak ilerletilecektir. White Club Spor salonlarınında gördüğünüz tüm grup dersleri ile ilgili isteyen tüm üyelerimiz hocalarımızdan özel eğitim alabilmektedir.

İzmir MMA Kursları Hakkında Detaylar Ücretsiz Deneme Dersi İçin Bize Ulaşın

Mma kursu İzmir WHITE Club ailesi olarak bizim amacımız kişilerin bilinçli şekilde spor yapmalarını sağlamak ve gelişimlerini hızlandırarak sporu sadece rutin bir aktivite gibi görmelerini değil bir yaşam tarzı haline getirmelerini sağlamak olmaktır.

Yeni nesillere sağlıklı yaşam için spor bilinci ve alışkanlığı kazandırmak, her yaş ve meslek grubundan insanların yaşamlarına dokunarak fiziki ve psikolojik zindelik için gerekli olan gelişim imkânlarını sağlamak ve yakın savunma yeteneği kazandırmaktır.

MMA karma dövüş sporunun bir spor dalı haline gelmesinin temelleri Denver Colorado’da 1993 yılında ilk olarak gerçekleştirilen kuralsız ve sıkletiz dövüş turnuvası olan UFC organizasyonuna kadar dayanmaktadır. Bu organizasyonun ardından ve sonrasında gerçekleştirilen tüm turnuvalardan sonra sporcular, bu sporda daha başarılı olabilmek için kendi tekniklerini diğer tekniklerle de birleştirmeye başlamışlardır.

Artık sporcuların teknikleri ayakta olduğu kadar yerde de boğuşma, darbe ve kilitleri kapsayacak şekilde yapılanmıştır. Hangi stili ne oranda kullanacağı sporcunun kendi kabiliyetine ve seçimine kalmıştır. Buda MMA sporunun çok daha geniş bir teknik yelpazeye sahip olmasını sağlamıştır. UFC’nin 150. organizasyonunun geride kaldığı günümüzde, bu spor tüm dünyada 16 yıllık bir değişim ve gelişme göstermiştir.

MMA kursunu dünyada da resmi olarak bir spor dalı olması konusunda yaşadığı en büyük sıkıntı hiçbir kuralının olması ve MMA kursunun doğası gereği tek bir stille ya da belirlenmiş bir kaç sitilin karmasıyla sınırlandırılamayacak kadar geniş olmasıdır.

Günümüzde karate, judo, thaiboxing, sanda, güreş, taekwondo, kungfu, jiujitsu gibi stillerle kendilerine uygun teknik ve taktikler kullanarak şampiyon olan sporcu vardır. MMA sporu için belirli bir stil önemli değildir, sporcu tarafından fiziki yapıları ve kabiliyetleri oranında tüm stilden seçilen teknikler ve bu tekniklerin harmanlanması sonucunda alınan verimdir.

White Club web sitesinde ana sayfa üzerindeki hakkımızda sayfasından bilgi alabilir galeri sayfamızda kurslarımızla ilgili bazı resimlere ulaşabilirsiniz. Detaylı bilgi ve MMA Kurs fiyatları ve ücretsiz deneme dersi için bizimle iletişim kurun.