İzmir Karate Kursu

İzmir karate kursu  WHITE  Club olarak kendine güvenen, sosyal ilişkileri yüksek toplumsal olaylara duyarlı ve kendini savunmayı bilen kişiler yetiştirmek arzusundayız. Aynı zamanda çocuklarımıza tüm hayatları boyunca gerekli olan disiplin ve saygı yetilerini kazandırmak bizler için büyük önem taşımaktadır. Bu tip yetiler çocuk yaşta edinildiğinde, bu temel üzerine inşa edilen yetişme çocukların ilerleyen yaşlarında daha başarılı ve bilinçli gelişmelerinde büyük rol oynayacaktır.

White Club İzmir karate kursu olarak çalışmalarımız sertlikten uzak, kişisel gelişim odaklıdır. Ancak bazen tehlikeli durumlarla karşı karşıya gelebiliyoruz. Çocuklarımızın bu tehlikeli durumlara karşı hazırlıklı olmasını ve kendilerini savunmayı öğrenmelerini amaçlıyoruz.

izmir karate kursu

Zira tehlike her ne olursa olsun çabuk düşünme ve içinde bulunduğu koşullar ne olursa olsun en doğru kararı anlık olarak verebilmek belki de hayati önem teşkil edecektir. Unutulmamalıdır ki en iyi tedbir eğitimli ve hazırlıklı olmakla sağlanır.

Eğitimlerimizde Türkiye’de sadece White Club İzmir karate kursu bünyesindeki üye öğrencilere uyguladığı eğitsel oyunlar kavramı adı altında özel bir eğitim sistemi uyguluyoruz. Özel oyunlar oynatarak ve onlarla birlikte de oynayarak, hem takım üye leri ile uyum ve sosyallik yetilerini geliştirmek hem de takım çalışmaları ve rekabet gibi kavramlarını geliştirmek amacındayız. Aynı zamanda çocuklar için fiziksel gelişim amaçlı jimnastik tabanlı tekniklerde uyguluyoruz.

Bu eğitim sistemi aynı zamanda Psikologların son zamanlarda çocuklarımızda gözlemlediği özgüven eksikliği ve korku kavramlarını yenmelerinde birinci sırada yer almaktadır. Gerektiğinde kendilerini savunma yetisi doğrudan çocuklara özgüven aşılayacak ve korkuyu en aza indirgeyecektir. Bütün hayatları boyunca bu özgüven daha başarılı bireyler olmalarına yardımcı olacaktır.

Eğitmen kadromuz Türkiye şampiyonlarından, deneyimli milli hakem ve antrenörlerden oluşan seçkin kişilerdir. Yeni başlayan üye özel bir eğitime tabi tutulmaktadırlar.

Bizi yakından tanımanız için eğitmenlerimizce geliştirilmiş olan özel eğitim sistemimizi görmeniz için kursu ücretsiz denemenizi ve çalışmalarımıza katılımınızı bekliyoruz. İlk karate kursu çalışmalarımız ücretsiz olup geliştirmiş olduğumuz karma karate kursu eğitim sistemini ücretsiz olarak bir derse katılarak deneyimlemenizden son derece mutluluk duyarız. Detaylı bilgi için merkezimizi ziyaretinizi bekliyoruz.
karate kursu izmir

İzmir Karate Kursu White Club Olarak Çocuklara Sağladığımız Faydalar

Cep telefonu, tablet ve bilgisayar teknolojilerinin evlerimize çocuklarımıza kadar ulaşmasıyla çocuklar günümüzde spor yerine bu cihazlara odaklanmışlardır. Küçük yaşlarda çocukların edineceği spor alışkanlığı, onların ruhsal ve fiziksel gelişimleri bakımından çok önemlidir. En önemli branşlardan biri olan karate çocuklar üzerinde birçok fayda sağlar.

Karatenin çocuklar için başlıca faydalarından biri, fiziki yapılarının sağlıklı biçimde gelişmesine olanak tanıması ve rekabetçi bir ruh hali edindirmesidir. Erken yaşlarda karate kursu alan çocuklar kursu almayan çocuklardan daha fazla öz güvene sahip olduğu gözlenmiştir.

Karate kursu her ne kadar grup çalışması olsa da bireysel bir spor dalı olarak değerlendirilmektedir. Çocukların küçük yaşlarda karateye başlamış olmaları, kendi ayakları üzerinde durabilme yeteneği kazanmalarını da sağlar.

Çocuk ya da yetişkin spora başlayan her bireylerde belirgin dikkat artışı ve odaklanma kabiliyetleri gelişir. Çocuk yaşta antrenman saatlerine uyma, teknik karate öğrenme ve uygulama gibi alışkanlıkların kazanılması, disiplini de beraberinde getirmektedir.

Karatenin çocuklarda teknik faydaları açısından söz edilebilecek en önemli konulardan bir diğeri ise, sigara v.b. kötü alışkanlıkları önlemesidir.

Karate Kursu Fiyatları

İzmir karate kursu White Club olarak uyguladığımız fiyatlar özel ve grup dersler olarak farklılık göstermektedir. 2023 yılı itibari ile ücretsiz deneme kursumuz ile birlikte başlayacağınız derslerde ortalama fiyat 650 TL’den başlamaktadır. Özel ders almak isterseniz saatlik 300 TL’den başlamaktadır.

Tüm ders modellerinde, hoca eşliğinde kursu almaktadırlar. Bu sayede uyumlu çalışma modeli öğrenilir.

Çocukların kursu devam ettirdiği taktirde esneklik, atletiklik gibi özelliklerin yanı sıra fit bir vücut gelişimi de görülür. Çocuklar için bu kurs ile gelen diğer bir fayda ise pozitif yaklaşımdır. Çocuklar antrenman esnasında ve müsabakalarda hatta hayatın içinde karşılaştıkları sorunlarda morallerini yüksek tutmayı öğrenirler. Problemlerden kaçmak yerine problemin üzerine giderek çözmeyi öğrenirler.

Ayrıca çocuklar kurs süresince bolca enerji harcayacakları için diğer saatlerde daha sakin olacaklardır. Bu süre zarfında fiziki aktiviteden çok kişisel gelişimlerine yardımcı olacak diğer aktivitelere zaman ayıracak ve bilgi ve becerilerini daha da artırabileceklerdir. Belirli aralıklarla kuşak sınavı yapılarak kuşak seviyesi belirlenir.

izmir karate kursları

Karate Kursu Alan Kişilerin Kazanımları

Sporun birçok faydası vardır. Karate sporu selamlaşma ile başlayıp selamlaşma biter. Disiplin, saygı, sevgi, hiyerarşik ilişkiler (ast, üst ilişkisi) gibi yüzyılların felsefi derinliği ve zenginliği ile bugüne kadar da bozulmadan gelen bir spor dalıdır.

Dolayısıyla karate kursu alan çocuklar ve gençler tüm hayatları boyunca insan ilişkilerinde saygı ve sevgiye önem vereceklerdir. İş hayatlarında disiplinli olacak, hiyerarşik yapıda alt-üst ilişkilerinde tutarlı olup her zaman saygılı bir tutum sergileyeceklerdir. Bütün bunların yardımıyla ve özgüveni tam bir birey olarak hem insan ilişkilerinde hem de iş hayatında diğer bu kursu almayan insanlardan farklı oldukları gözlemlenecektir.

genç izmir karete kursu

Kurs alan kişiler hızlı düşünecek ve olaylara daha soğukkanlı yaklaşabilecektir. Dolayısıyla da bu kurs kişilerin doğru karar verebilmesinde büyük yardımcı olacaktır. Günümüz koşullarında bu tarz yetenekler hem sosyal hayatlarında hem de iş hayatlarında onlara başarılı olmalarını sağlayacaktır.

Karate fiziksel bir spor olması sebebi ile fit bir yapıya sahip olup daha esnek ve hızlı reflekslere sahip olmalarını sağladığı gibi, tehlikeli durumlarda hem kendilerini hem de sevdiklerini savunabilecek bir bilince ve yeteneğe sahip olmalarını da sağlayacaktır. Özgüvenli ve sağlam duruşları ile caydırıcı olup problemlerden uzak kalacaklardır.

Çocukların fiziksel, zihinsel ve ruhsal gelişimleri için Psikiyatri uzmanları dahi karate kursu önermektedirler. Fiziksel zindelik; hem zihinsel hem de ruhsal sağlık açısından büyük önem teşkil etmektedir. Karate genç kalmanın adeta anahtarlarından biridir.

karate kursları izmir

Uzmanlara Göre Karate Kursları Ne Gibi Yararlar Sağlar?

 • Karate kursları obezite ile mücadele bilincini daha küçük yaşlarda oluşturur.
 • Karate kursları beyin ve beden arasındaki koordinasyonu geliştirir mücadeleci bir yapı oluşturur.
 • Karate kursları Özgüvene sahip bireylerin yetişmesini sağlar.
 • Karatenin temelinde disiplin vardır bu nedenle dikkat ve odaklanma gelişir.
 • Karate detaylı, programlı ve disiplinli bir yaşam anlayışı kazandırır.
 • Karate kursu enerji ve stresi atarak, sigara gibi pek çok kötü alışkanlıklardan uzak durulmasını sağlar.
 • Karate kursu takım çalışması ve dayanışmanın kazanmaya sağladığı katkı bilincini geliştirir.
 • Karate kursu atletik ve fit, ince uzun kas yapısına sahip esnek bir vücut kazandırır.
 • Karate kursu bireyin tüm yaşamı boyunca kendisiyle barışık olmasını, sağlıklı ve pozitif yaşam sürmesini sağlar.

Karatede Hangi Duruşlar Vardır?

Karate duruş teknikleri açısından zengin bir spordur. Karatede vuruş teknikleri kadar duruş teknikleri de önem taşımaktadır. Bilinen karate duruş teknikleri şu şekilde sıralanmaktadır;

 • You dachi duruşu: Hazır ol anlamına gelmektedir.
 • Musubi dachi duruşu: Ayakların 45 derece açıyla açık olduğu dik duruş hareketidir.
 • Kiba dachi duruşu: Vücut ağırlığının %50sinin sağ ayak %50sinin sol ayak üzerine verildiği duruştur.
 • Kokutsu dachi duruşu: Vücudun %30 ağırlığının ön ayakta, %70 ağırlığının arka ayakta olduğu duruş tekniğidir.
 • Zenkutsu dachi duruşu: Bu duruşta vücuttaki ağırlığın %40’ı arka ayakta %60’ı ön ayaktadır. Atak ve vuruşların yapıldığı duruştur.
 • Neko-ashi dachi duruşu: Savunma yapılan bir duruş tekniğidir.

savunma kursları izmir

Karate Kurs Programı Hakkında Detaylı Bilgi

Karate kelime anlamı olarak silahsız çıplak el savaş sanatı olarak açıklansa dahi günümüzde yaygın olarak savunma içinde kullanılmaktadır. Çin dövüş tekniklerinin Ryukyu dövüş stilleriyle kaynaştırılması sonucu geliştirilmiştir. Karate sporuna ait en önemli belge 20. Yüzyılda Çin dilinde yazılmış olan belgelerdir.

Teknik olarak Çin karate sporunun doğduğu yerdir. Karate değişik stiller bulundurmakta olup Shotokan karate bu stillerinin başında gelmektedir. Kata heian shodan, heian nidan, heian sandan v.b. 26 adet katadan oluşur. Karate beden ve ruhun eğitilmesidir. Karate kursu İzmir dahil Türkiyede yer alan tüm illerde yaygın olan başlıca spor kurslarından biridir.