İzmir Pilates Kursu

İzmir pilates kursu Joseph Pilates tarafından ‘kontroloji’ adıyla zihni ve vücudu birleştirmek, kas gücünü artırmak, kas esnekliğini artırmak ve vücudun genel sağlığını artırmak amacıyla geliştirilmiş olup günümüzün en güvenli ve en etkili egzersiz ve spor sistemidir.

Birinci dünya savaşı sırasında savaşta yaralanan askerlerin tedavi ve rehabilitasyonlarının yapılması amacı ile geliştirildi. Sürekli olarak tekrar yapılan aynı hareketler yerine, kontrollü ve teknik daha az tekrarlardan oluşan bir metottur. Fiziksel sağlık, zihinsel sağlık için son derece gerekli ve önemlidir.

İzmir Pilates Özel Kursu İle Neler Öğreneceksiniz?

İçeriden dışarıya doğru mükemmel bir vücut oluşturmanızı sağlamaktadır. Merkezleme, konsantrasyon, kontrol, hassaslık, nefes ve akış pilatesin 6 temel ilkesidir. Bu ilkeler ile yapılan spor çalışmaları ile fiziksel olarak gelişmenin yanı sıra psikolojik olarak ta gelişmeler sağlanmaktadır. Tüm günün stresini atmanın da en iyi yöntemlerinden biri yine pilates olmaktadır. Psikolojik rahatlama, fiziksel dengeleme ve kalori harcamanız sonucu dengeli bir şekilde zayıflayarak fit bir görünüme kazanmak gibi bir spor aktivitesinden istenilebilecek olan her şeye sahiptir.

izmir plates

Pilates Kursu minder üzerinde veya özel tasarlanmış pilates reformer aletleri ile yapılır. Pilates Kursu özellikle karın ve bel bölgesi olmakla beraber vücudun tamamını çalıştırmayı amaç edinen bir egzersiz sis

temidir. Pilates 20. yüzyılın başında ortaya çıkmış olup pek çok ünlü Hollywood yıldızları, ünlü sporcular, işadamlarının yanı sıra kraliyet ailesi mensuplarının bile tercihi haline gelmiştir.

İzmirde Pilates Kurslarında Eğzersizler Nasıldır?

Pilates egzersizleri, özellikle karın ve bel bölgesini çalıştırmaktadır ancak bunun yanında vücudun baştan aşağı her bölgesini çalıştırmayı hedefleyen egzersizler sistemidir. 20. yüzyılın başlarında çıkan pilates 21. yüzyılda pek çok Hollywood yıldızının, ünlü sporcuların ve işadamlarının tercih ettiği bir spor haline gelmiştir.

Günümüzde aslında en yaygın hastalığı hareketsizliktir, çalışma şartları fiziki çalışmalardan çok masa başında geçmektedir. Uzun saatler boyunca aynı pozisyonda çalışmak vücudumuzda ciddi deformasyonlar meydana getirmektedir. Zamanla vücudumuz dik durmayı unutur, omurga sağlığımıza dikkat etmedikçe, vücudumuzu esnetmedikçe ve omurgamıza destek olan kasları çalıştırmadıkça; duruş bozuklukları, kamburlaşmalar, bel ve boyun bölgesinde düzleşmeler ve fıtık gibi sorunlar ortaya çıkmaktadır.

Bu problemler sağlığımızı bozmanın yanı sıra iş hayatımızı etkilediği gibi sosyal hayatımızı da etkilemektedir. Bu problemler ilk zamanlarda tahammül edilebilir ağrılarla başlasa da ilerleyen süreçte artık tahammül edilemez şiddetlere ulaşacaktır. Çektiğimiz acılar ve fiziksel sağlığımızın bozulması yetmezmiş gibi dik duramamaktan ötürü psikolojimizde zamanla bozulur. Her geçen gün sosyal hayattan uzaklaşıp ve kendimiz için oluşturduğumuz küçük bir dünyada yalnız bir şekilde yaşarız.

Duruş bozukluklarını önüne geçmek ve dik bir duruş sağlamak için en çok önerilen egzersiz yöntemlerinin başında pilates gelir. Zaten geliştiriliş amacı başta bu tür rahatsızlıkların tedavisidir. İlerleyen dönemde diğer faydaları keşfedildikçe daha geniş bir alana hitap etmeye başlamıştır.

Pilates sayesinde, hali hazırda güçlü olan kasları formunda tutmasının yanı sıra, ona eşlik etmesi gerekip zayıf olan kasları güçlendirir. Böylelikle tüm vücutta dengeli bir kas yapısı oluşturur.  Güçlü olan kas yapısının güçsüz olan kas yapısının üzerindeki baskı da azaltarak denge oluşturur. Temel ilkelerin başında gelen merkezleme bu denge ile oluşur.

Yüksek konsantrasyon gerektiren bu aktivite ile tüm hayatınızda odaklanmanızı geliştirir. Güçlü konsantrasyon yaptığınız şey ne olursa olsun dikkatinizin dağılmasını azaltarak gündelik ve iş hayatınızda daha başarılı olmanıza olanak sağlar. Doğru nefes almayı öğrenerek özellikle beyinden başlayarak tüm vücudunuz oksijene doyurulur. Hareketleriniz hatta konuşmanız bir ahenk kazanır. Her açıdan daha etkileyici bir seviyeye yükselir.

Neden Pilates?

 • Pilates dersi, 7 ‘den 70′e herkes için uygundur, herkes yapabilir,
 • Pilates, düzgün bir duruş, güçlü bir omurga, sağlam karın kasları sağlanır,
 • Pilates, enerji verici, dayanıklılığı artırıcıdır,
 • Pilates, uzun ve sağlıklı kas gelişimi sağlar,
 • Pilates dersi, esneklik, koordinasyon ve denge gelişimi sağlar,
 • Pilates, sporcu ve dansçıların performansında artırır ve sakatlanma riski azdır,
 • Pilates, hafif olduğu kadar zorlu ve sürprizlerle dolu,
 • Reformer pilates sayesinde, medikal pilates veya fizik tedavi sonrası tedavinin tekrarına gerek kalmaması sağlanabilir,
 • Pilates, osteoporoz ve romatizma şikâyetlerinin çözümüne yardımcı olur,
 • Pilates, kontrollü bir şekilde kilo verme programlarının ayrılmaz bir parçasıdır,
 • Pilates dersi, hamilelikte değişen her şeyle daha kolay başa çıkabilmenize yardımcı olur,
 • Ve daha birçok sebeple pilates tercih edilebilir.

Özel Dersler Pilates Egzersizleri

Her ne kadar tekil çalışmalardan ziyade grup çalışmalarını tercih ediyor olsak dahi bazı durumlarda kişilerin özel ders almaları gerekmektedir. Kişilerin durumları incelenerek uygun programlar dahilinde gruplar oluşturulur. Pilates kursu İzmir şubemizde bir, iki, üç kişilik aletli özel dersler sizin isteğiniz ve bedeninizin ihtiyacı doğrultusunda hazırlanmış program üzerinden, size özel eğitmen ile Pilates Allegro Reformer Studio, Tower of Power, Chair, Cadillac ve Ladder Barrel gibi dirençli antrenman ekipmanları da kullanılarak yapılan çalışmalardır.

Aletlerle yapılan bu idmanlar vücudun çok daha hızlı bir şekilde en ideal ölçüleri almasına olanak sağlar. Fizik tedavi seanslarının sonrasında zayıflayan kasların güçlendirilmesi için pilates egzersizlerine başlayanlar, aletlerin kişilerin hareketlerini desteklemesi sayesinde ve hazırlanan kişiye özel programlarla devam etmek için özel pilates dersi tercih etmektedirler. Yapılabilen bazı kardiyovasküler hareketler kalori harcama oranını da hızlandırmaktadır. Pilates, eğitmeninizle anlaşarak özel derslerin gün ve saatlerinde isteğiniz doğrultusunda ayarlama yapabilirsiniz. Pilates İzmir White Club Tr pilates salonları uzman testimonials eğitmenler ile verilmektedir.

İzmirde Kaliteli Grup Pilates Dersi

Grup dersleri, vücudunun ayakta ve eğilirken normal dengeli anatomik duruşu analizinden sonra önerilen sınıfta, minder üzerinde top, çember, foam roller, ağırlık ve lastik ve benzeri ekipmanlarla yapılan, gün içinde ve akşam saatlerde ve farklı seviyeler için 8-10 kişilik derslerdir. Katılımcıları talebi ile sınıflarda bale barı egzersizleri ve aerial silk çalışmaları da programa dâhil edilebilmektedir.  Ayrıca eğer isterseniz minder derslerinden tek başınıza olduğu gibi bir yakınınızla beraber özel olarak da yararlanabilirsiniz.

pilates sayesinde reformer studio ekinoks teşekkür pilates dersi

Pilates Sayesinde Sağlıklı Hamilelik

Pilates mat bir zemin üzerinde aletsiz olarak yapılır, doğum öncesi, sırası ve sonrasında kadını güçlendiren, doğuma hazırlayan ve doğum sonrası eski formuna hızlı bir şekilde dönmesini sağlayan sistemdir.

Hamilelik döneminde vücudun ağırlık noktasının değişmesi ve ağırlığın artması bel ağrılarına neden olmaktadır. Ruhsal olarak da çok yorucu ve yıpratıcı olan hamilelikte vücutta kasılmalar meydana olur. Pilates dersi özellikle bel ve karın kaslarını çalıştırır ve bel kemiğini büyük ölçüde rahatlatır. Güçlenen kaslar, ağırlığı orantılı olarak paylaşarak bel kemiğine destek olurlar.

Pilates dersi ile yapılan esneme egzersizleri kasılmaları rahatlatır. Tutulma ve ağrıları azaltır. Nefes egzersizleri sizi rahatlatırken, normal doğuma sizi en iyi pilates egzersizleri hazırlar. Pilates, göbek altı bölge egzersizleri ile doğum esnasında annenin daha rahat olmasını sağladığı gibi güçlenen rahim kaslarının doğum sonrasında hızla toplamasını ve cinsel hayatın daha çabuk normale dönmesini de sağlar.

Pilates, el ve ayak bilekleri ve bacaklardaki ödem denilen şişliklerdeki birikimlerin atılmasını sağlar ve cildin rahatlamasına, kan dolaşımının hızlanmasına da yardımcı olur. Pilates egzersizleri hamile bayanların içinde bulundukları duruma uyum sağlayacak şekilde nazik hareketlerden seçilerek hazırlanır. Programlar, zaman içinde değişen yapısal ve fizyolojik değişikliklere göre güncellenmektedir. Böylece gebeliğin tüm aşamalarında vücudunuzu etkin ve güvenli bir biçimde forma sokabilirsiniz.

Neden Biz?

Tüm dünyada zaten trend haline gelmiş olan Pilates İzmirde çok yaygınlaşmakta ve ciddi rağbet artışı görülmekte olan bir spor aktivitesidir. Spor salonlarımız pilates için olduğu kadar üyelerin sosyal olarak ta rahatlıkları bakımından titizlikle hazırlanmıştır. Temizlik görevlisinden başlayarak tüm eğitim personelimiz kendi dallarında uzman kişilerdir. İzmir genelinde pek çok noktaya yayılmış olan spor salonlarımızla geniş bir hizmet alanına sahibiz.

İzmirde pilates eğitimi almak için sizi en yakın spor salonumuza bekleriz. Daha sonra İzmir içerisinde yer değiştirseniz dahi size en yakın diğer şubemizde kaldığınız yerden devam edebilmektesiniz. İzmir pilates ile yeniden forma girmek için, White Club spor salonları hamile ve klinik pilatesi pilatesin faydaları, fiyatları ve detaylar hakkında bilgi için merkezimize danışınız. Pilates dersi almakta spor salonumuzu seçtiğiniz için şimdiden teşekkür ederim.