İzmir Crossfit Salonu

İzmir crossfit salonu tarafından sunulan crossfit yüksek yoğunluğa sahip interval bir antrenmandır ve bu yoğunluk seviyesinde gerçekleştirilen fonksiyonel hareketlerle yapılan kuvvet ve kondisyon çalışmalarıdır. Crossfit, her seviyeye göre kişisel olarak ölçeklenebilir ve değiştirilebilir olması nedeni ile hedeflerinize ve mevcut fitness seviyenize uygun olacak şekilde İzmir crossfit salonu uzmanları tarafından düzenlenir.

Halter, pliometri, tırmanış, kürek ve jimnastik gibi birçok farklı branşı üzerinde taşıyan İzmir crossfit salonu antrenmanları, günlük yaşamımızda gerçekleştirdiğiniz çömelme, çekme, itme vb. gibi eylemleri de içerisinde barındırır. Birçok antrenman, kas oluşturmaya yardımcı olmak için önceden belirlenmiş sürelerde süren mekik, şınav ve ağırlık kaldırma varyasyonlarını içerir. İzmir crossfit antrenmanları size herhangi bir süre boyunca kaç tekrar yapmanız gerektiğini söyleyebilen geleneksel bir antrenmandan farklıdır.

 

İzmir Crossfit Salonlarında CrossFit Nasıl Yapılır?

İzmir crossfit antrenman programı, yaygın olarak İngilizce workouts of the day (WOD) olarak bilinen yani günlük antrenman olarak tanımlanan ve her gün için değişik spor antrenmanları içerecek şekilde düzenlenir. Böylece sporcular vücut geliştirme, fitness, İzmir reformer fitness, pilates kursureformer pilatesyüzme kursu gibi diğer egzersizlerinden veya kickboks kursuboks kursu ve karate kursu gibi dövüş sporu antrenmanlarından farklı olarak sabit ekipmanlara bağlı kalmadan çalışabilme özgürlüğüne sahip olurlar. Tam verim alabilmek için günlük antrenman egzersizlerini haftada 3 ile 5 gün arasında gerçekleştirmek gerekmektedir. Antrenmanlar kişisel olarak yapılabileceği gibi grup olarak ya da takım halinde de yapılabilir. Temel ısınma antrenmanı sonrasında doğrudan günlük antrenman hareketlerine geçiş yapılabilir veya günlük antrenman hareketlerinden hemen önce 10-15 dakika kadar yüksek güç çalışmaları yapılabilir.

CrossFit yaparken vücut geliştirme yani yaygın bilinen adıyla body building sporundan farklı olarak klasik fitness aletlerine ihtiyaç duyulmamaktadır. Spor yapılırken sporcular sadece kendi vücut ağırlığından faydalanırlar. Kulplu demir dumble, halter, halat, jimnastik halkaları, barfiks demiri, ip, met, ağırlık topu ve ağırlık kutuları gibi ekipmanlar CrossFit antrenmanlarında kullanılan başlıca ekipmanlar arasında yer almaktadır. İzmir crossfit salonu içinde verilen ileri seviye antrenmanlar olan halat kaldırmak, traktör tekerleği çevirmek ve vücut ağırlığını farklı yerlere taşıma gibi ağır antrenmanlar programa dâhil edilebilir. İzmir crossfit salonu antrenmanlarının; ısınma, günlük antrenman ve soğuma hareketleri ile birlikte en fazla 45-50 dakika sürmesi, haftada 3 gün çalışma yapmanın yeterli olması ve belli kalıplara bağlı kalmadan kişisel olarak düzenlenebilir özgürce spor yapabilme kolaylığı, bu sporun önde gelen avantajları arasında sayılabilir.

Crossfit Kursu ile Fitness’ın Farkları Nelerdir?

  • Fitness kursu antrenmanları, genel olarak orta yoğunlukta egzersizlerden oluşurken; Crossfit antrenmanları, daha yüksek yoğunluklu egzersizleri barındırdığından kas hacmi kısa sürede arttırılır.
  • Crossfit kursu antrenmanları, fitness kursu antrenmanlarıyla karşılaştırıldığında daha fazla kalori harcamanızı ve yağ yakmanızı sağladığı için formunuzu daha hızlı bir şekilde kazanırsınız.
  • Fitness kursu antrenmanları, genel olarak spor salonundaki gelişmiş aletler kullanılarak yapılırken; Crossfit kursu antrenmanlarında herhangi bir alet kullanımı zorunlu olmadığından vücut ağırlığınızı ya da basit birkaç ekipmanı kullanarak Crossfit antrenmanı yapabilirsiniz.
  • Fitness kursu antrenmanlarına kıyasla sürekli farklı egzersiz hareketleri de yapılacağından motivasyon düşüklüğü yaşanmaz.
  • Fitness kursu antrenmanları ve Crossfit kursu antrenmanları genel amaçlar bakımından aynı olsa dahi fitness’ı egzersiz, crossfit’i ise spor olarak tanımlayabiliriz. Çünkü crossfit kursu antrenmanları ölçülebilir ve rekabet edilebilirdir.

Crossfit Nedir Ne İşe Yarar?

Crossfit; halter, jimnastik hareketleri ve kondisyon egzersizlerinin harmanlanması ile meydana gelir. Bu çalışma, insanın hareketli bir canlı oluşuna dayanır. Crossfit; esneklik, hız, dayanıklılık ve çeviklik gibi farklı becerileri kazandırmaya yönelik olarak birçok çalışmalar yürütür. Bunu yaparken de kişilerin bir önceki günden çok daha ileri seviyeye çıkması ve kendilerini geliştirmeleri hedeflenir. Egzersiz süresince vücut geliştirmeye yönelik aktivitelere ek olarak kondisyon ve esneklik odaklı hareketler de yapılır.

Crossfit hareketleri, hız ve ilerleme odağında yapılır. Ağırlıktan koşuya, jimnastik hareketlerinden halatlara birçok teknik crossfit egzersizlerinde uygulanır. Sıkıcılıktan uzak olan bu spor, hareketli ve zamanla yarışılan düzenli antrenmanlarla vücudun sınırları gün be gün biraz daha zorlanır.

Başlıca temel antrenman hareketleri air ve front squat’dır. Genel olarak kalçayı geri iterek yapılan bu hareketler, ağırlıklı ve ağırlıksız olarak her iki şekilde de çalışılabilir. Özellikle front squat yaparken ellerde bar kullanılmalıdır. Bir diğer hareket ise shoulder presstir. Bu hareketle ağırlık kaldırma işleminden sonra, boynun alt kısmında ve omuzlarda tutulur.

Çok yönlü bu tür egzersizler, çok kısa sürede çok yüksek kalori yakmayı sağlar. Vücut genelinde fazla kilo problemi olan ve bu fazlalıklarından kurtulmak isteyen kişiler, kontrollü olarak crossfit egzersizleri yapabilir. Crossfit, genel olarak amatörler yerine profesyonellerin ilgisini çekmektedir ama her aşamada rahatlıkla yapılabilecek şekilde tasarlanabilir.

Neden İzmir White Club Crossfit Salonu?

White Club kursları İzmir genelinde crossfit salonuna ihtiyaç duyanlar için uzun yıllardır profesyonel eğitmenleri ile hizmet vermektedir. Bir spor salonundan beklediğiniz tüm imkânları sağlayabilmekteyiz. Crossfit, İzmir park ve spor alanlarında kısmi olarak yapılabilse de profesyonel eğitmenler gözetiminde yapılması daha uygundur. CFA training yani CrossFit Antrenmanlarımız ile hedefiniz ne ise ulaşmanıza tüm gücümüz ve imkânlarımızla yardımcı oluyoruz. Salonlarımızda ticari bir marka anlayışı içinde alıcı satıcı ilişkisi değil çok yakın dostluk çerçevesinde sıcak bir ortam sağlamaktayız.

White Club İzmir Crossfit salonu gerek sahip olduğu donanım ve ekipmanları gerek salonlarımızdaki üyelerimizin kişisel olarak ihtiyaç duydukları alanları gerekse de salonun tüm sosyal imkânları bakımından İzmir genelinde önde gelen salonlar arasındadır. Salonda çalışan temizlik personelinden eğitmenlerine kadar titizlikle seçilmiş her biri konusunda uzman kişiler arasından seçilmiş kişilerdir.

İzmir Palmiye AVM dahil olmak üzere İzmir genelinde pek çok noktada hizmet vermemiz sayesinde mutlaka size yakın bir salonumuz bulunmaktadır. Web sitemizin iletişim kısmından size en yakın olan salonumuzu seçerek salonumuza gelip bizzat ziyaret edin. Crossfit salonu İzmir ve ilçelerinde faaliyet göstermekteyiz. Antrenman fiyatları hakkında detaylı bilgi alabilir hatta 0 tl yani tamamen ücretsiz deneme dersimize katılım sağlayabilirsiniz.