İzmir Yüzme Kursu

İzmir yüzme kursu White Club yetişkin ve çocuk yüzme kursu konusunda İzmir genelinde yüzme havuzu tesislerinde aylık üyelikler şeklinde faaliyet göstermeye devam etmektedir. White Club olarak olimpik ve yarı olimpik yüzme havuzlara sahibiz.

İzmir yüzme kursu dersi programlarımız üç basamak üzerinden gerçekleşmektedir. İzmir yüzme kursu eğitimlerine yeni başlayanlar, orta seviyede olanlar ve yüzme bilen veya teknik yüzme dersi almak isteyenler üzerinden yüzme dersi gerçekleşmektedir. İzmir yüzme kursuna katılım haftada iki gün ve her ders bir saat olarak sürdürülmektedir. Her yüzme dersi eğitim grubu maksimum beş veya altı kişi ile sınırlı olarak gerçekleştirilmektedir. Yüzme dersi bay bayan karma olarak işlenebilmektedir.

İzmir yüzme kursu eğitim faaliyetlerimize katılmak için size en yakın tesisimize gelerek bizleri tercih edebilir ve geniş bilgiler edinebilirsiniz. Çocuk ve yetişkin yüzme dersi ve eğitimlerimizi yerinde takip edebilir, tesis incelemesini de gerçekleştirebilirsiniz. Katılmak istediğiniz yüzme dersi tl gün ücretleri ve detaylı bilgi için mutlaka web sitemizin iletişim kısmındaki kanallardan bize ulaşarak randevu almanızı rica ederiz.

Yetişkin ve Çocuk İzmir Yüzme Kursu Eğitim Basamakları;

1. Program

 • Yeni başlayanlardan oluşmaktadır.
 • Su ile tanışma ve suya karşı adaptasyon dersi yapılmaktadır.
 • Yüzmede nefes egzersiz dersi gerçekleştirilir.
 • Yüzmede ayak çırpma teknikleri dersi.
 • Yüzmede streamline ve kulaç nasıl atılır ve su üzerinde kalabilme dersi yapılmaktadır.

2. Program

 • Bu programda genel olarak bir önceki programda öğrendiklerimiz pekiştirilmektedir.
 • Uzun mesafeli ayak çırpma teknikleri yüzme tahtaları sayesinde geliştirilir.
 • Yüzme tahtları ile sağ kol, sol kol çalışmaları yapılmaktadır.
 • Serbest yüzmede rotasyon çalışmaları gerçekleştirilir.
 • Sırtüstü yüzme tekniği ayak vuruşu tekniği geliştirilir.
 • Suya atlama çalışmaları gerçekleştirilir.

3. Program

Bu programda sürekli serbest yüzme ve sırtüstü yüzme tekniğini geliştirme dersi yapılmaktadır.

Suya atlama dersi gerçekleştirilir.

izmir yüzme kursları

İzmir Yüzme Kursları ve Ders Saatleri

İzmir yüzme kursu haftada bir kez farklı seanslar halinde yani farklı aşamalar halinde gerçekleşmektedir. İzmir yüzme kursundan eğitim almak isteyenlerin özel olarak tek tek su ile olan temaslarının ölçülmesi gerekmektedir. Yüzmenin bir korku haline geldiği kişilerde havuzun içinde yüzme dersi verebilmek oldukça zor olmaktadır. Bu sebeple ilk aşamada başlangıç olarak tek tek kişilerin korkularının olup olmadığı varsa bu korkuları ile nasıl yüzleşmeleri gerektiği öğrenilip ona göre yüzme dersi seçeneği sunulabilmektedir.

Su ile olan korkunun yenilmesi için kişilere gerekli özel hazırlık aşamalarının yapılması ve gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Bu program aslında yüzmeye geçmenin en önemli aşamasını oluşturmaktadır. Çünkü pek çok yetişkin birey daha önce yaşadığı olaylar yüzünden veya edindiği ön yargılar yüzünden yüzmeye korkuyla yaklaşabilmektedir.

İzmir Yüzme Kursu Derslerimizde Neler Öğreneceksiniz?

White Club, İzmir yüzme kursu programı sayesinde öğrenebileceğiniz içeriklerden bir kaçı;

 • Suyun üzerinde tek başına rahat biçimde durabilme yetisi.
 • Kafanız dışarıda durarak rahat bir şekilde konuşabilme ve istediğiniz yöne doğru hareket edebilerek ilerlemek.
 • Serbest stil.

Bizlere gelen ve yüzme kursu almak isteyen bireylerimizin çoğunluğu hayatları boyunca ayaklarının zemine değdiği yerlerde suya girebilmiş bireylerdir. İzmir yüzme kurslarımızda öncelikli amacımız kişinin derin suda tek başına canını kurtarabilecek seviyede suyun üzerinde kalabilmesi ve istediği yöne doğru rahat nefes alarak ve konuşarak yüzebilme yetisini kazanabilmesidir.

White Club’ta İzmir Yüzme Kursu Olarak Verilen Kurslar

Yetişkin Yüzme Kursu

Yetişkinlerin yüzme kursuna katılmaları için genel olarak iki tane ana sebep bulunmaktadır. Bu sebeplerden bir tanesi; öğrenim amaçlı olmaktadır diğeri ise; sağlık amaçlı olarak gerçekleştirilmesidir. Son yıllarda gelişen teknoloji ile hareketsiz yaşam tarzından kaynaklanan kilo alma veya omurga problemleri yüzünden yüzme dersi alan erişkin sayısında gözle görülür oranda artış yaşanmakta ve gerçekleşmektedir.

Şehrin ve iş yaşamının stresini üzerinizden atmak için ‘su’ en iyi ilaç olmaktadır. Su toprak gibidir ve vücutta biriken elektriği alarak sizleri rahatlatabilmektedir. Bunun yanında kilo vermek için en iyi aktivite yüzme sporudur. Tenis kursu vb. aktiviteler dışarıdan tam bir kalori yakma aktivitesi gibi görülmesine rağmen, Yüzme sporunun en çok kalori yakan spor olduğu ve bel, boyun fıtığı rahatsızlıkları için bilinçli birçok doktorun hastalarına yüzmeyi tavsiye ettiği görülmektedir. Üstelik tenis ve tenis gibi diğer spor dalları gibi pahalı ücretleri olan ekipmanlara sahip olmanız gerekmez.

Çocuk Yüzme Kursu

Gelişim çağındaki çocuklarınızın potansiyel enerjileri kendilerinden oldukça fazladır ve bu enerji mutlaka boşaltılmalıdır. Aksi takdirde çocukta patolojik rahatsızlıklar yer alabilmektedir. Hiperaktivite tedavisinin en büyük destekçisi çocukların hareketli yaşam tarzları olmaktadır. Maalesef kalorisi yüksek gıdaların tüketilmesi sonucu ile de çocuklarımızın kilo alması kaçınılmaz olup yüzme ile gözle görülebilir farklılıklar edinilebilmektedir. Çocuklarınızın hem vücut sağlıklarının hem de ruhsal yapılarının kalitesi için ağır olmayan sporlar yapmak en iyi çözümdür ve yüzme bu amaçla biçilmiş kaftan gibi bir spor olmaktadır.

Çocuklar için organize ettiğimiz yüzme kursları ile minikler, hem yüzme öğrenir hem de yetenek taramasından geçerek gelişimleri aktif yönde ilerlemektedir. Bu kurs sayesinde olimpik sporcu olma fırsatı da yakalanabilir. İzmir yüzme kursları kapsamında 3-5 yaş arası minikler için yüzme alıştırma dersi ve 6-14 yaş aralığında çocuklar için yüzme kursu verilmektedir. Bu kurs çocuk gelişimi için de en iyi araç olmaktadır.

Özel Yüzme Dersi

İzmir yüzme dersi içeriğinde her ne kadar grup dinamiğinden yana olsak da bazı durumlarda tek olarak özel yüzme dersleri alınması gerekebilmektedir. Eğer ciddi bir şekilde su korkunuz varsa tek olarak özel yüzme dersi almalısınız. Çünkü grup yüzme dersi ile kendinizi baskı altında hissedebilir ve rahatsız olabilirsiniz. Bu durum sizin motivasyonunuzu düşürebilir ve daha fazla uzaklaşabilirsiniz. Yukarıda saydığımız gerekçelerin dışında özel yüzme dersi almanıza gerek olmadığını hatırlatmak isteriz.

Ortalama 8 seanstan oluşan birebir özel ders ile su korkunuzu yenebilir, su üzerinde kalabilir hatta can güvenliğinizi sağlayabilecek seviyeye rahatlıkla bu kurs ile ulaşabilirsiniz. Bizler ile buradan iletişime geçebilir veya facebook sayfamızdan da bizleri takip edebilirsiniz.

özel yüzme dersi izmir tek gün ücretleri fiyat

Su korkusu insanların sosyal yaşamını sınırlandırmasına neden olan ve kesinlikle aşılması gerekli olan özel bir durumdur. Bu korku bireyin tamamen kendi kafasında kurduğu ve gerçek olamayan kendini inandırmış olduğu düşünceller yüzünden meydana gelmektedir. Hayatımızda hepimiz yaşadığımız olaylara değişik tepkiler veririz. Tepkilerin şekli olaylara yüklemiş olduğumuz anlamlara göre değişiklik gösterir. Böylece öğrenilmiş tepki ve korku denilen şey yaşamımıza dâhil olur.

Su korkusunun temelinde nefes almakta zorluk çekmek, sudan çıkmamak, su yutma ve boğulma düşüncelerinin olmasıdır. Su korkusuna sahip olan bireylerin düşüncelerinde bir tek suda boğulmak kolay ve kesin bir durumdur kurtulabileceklerini düşünemezler. Bu düşüncelere kapılmak su ile temas dahi etmesini önler, sudan çok fazla korkarlar ve suya temas etmek istemezler. Su korkusuna sahip olan kişiler sudan korktukları için yüzme öğrenmekten de uzak durular. Bazı bireylerde bu tür düşünceler olmadığı halde suda tehlike yaşayan kişilerin bu anlarına şahitlik ettikten sonra da görülebilir.

Su korkusundan kişiyi kurtarmak için bireye korku veren akıl ve mantıkdışı düşüncelerin kuruntu olduğuna birey inandırılmalıdır. Bu yanlış korku ve düşüncelerin doğru ve mantıklı düşünceler ile yer değiştirmesi için telkinde bulunulmalıdır. Su korkusuna sahip olan kişi korkulan bu duruma aşamalı bir şekilde alıştırılmalıdır. Suda yeterli bir süre kalması gerekmekte ve bireyin yavaş yavaş alışması sağlanmalıdır. Bireyin su korkusunda kademeli olarak kurtulması sağlanmalıdır, kişinin suda vakit geçirmesiyle bu durum normal hale gelmeye başlar. Su korkusuna sahip kişilerin istekli ve uyumlu olmaları kısa zaman içerisinde olumlu yönde gelişmeye yardım eder.

Su korkusuna sahip çocuklar zorlanılmamalıdır. Bu durum çocuğun sudan daha fazla korku duymalarına yol açabilir. Çocukların da su korkusundan kurtulmaları mümkündür. Özel olarak yüzen insanların ne kadar güzel vakit geçirdiklerini izlemeleri bu korku üzerinde olumlu etki oluşturabilir. Ardından yavaşça kesinlikle zorlamadan çocuğun suya girmesi sağlanabilir. Böylelikle çocuğunuz zamanla suya alışabilir ve korkusunu yenmesi sağlanabilir.

White Club yüzme kursu izmir ilinde bu korku ile sıkıntıda olan her yaştaki kişilere deneyimli personel ve uzman yüzme eğitim kadrosuyla yardımcı oluyor. Bilinçli bir şekilde bu duruma müdahale edildiği takdirde aşılamayacak bir durum kesinlikle olmadığını tekrar hatırlatırız. Web sitemizden size en yakın salonumuzu bularak bizzat gelip fiyat ve diğer detaylı bilgileri alabilirsiniz.