İzmir Reformer Pilates

İzmir reformer pilates Premium White Club egzersizleri sizi şehrin yaşamının sıkıcılığından sıyırarak size ferah bir reformer pilates deneyimi yaşatır. Ulaşılabilir hedefler ve özel ilgi ile hedeflere mümkün olduğunca kısa sürede ulaşma ilkesiyle yola çıkan White Club, İzmirde pilates sporu olarak en çok tercih edilen spor salonlarından biri olmayı başarmıştır.

Reformer pilatesin eğitmenleri dersi verirken güç ve esneklik elde edebilmek için vücudun kendi ağırlığını kullanırlar. Beraber çalıştığımız her üyelerimiz, eğitmenlerimizin özel ilgi ve tam desteği ile hedeflerine en kısa sürede ulaşmışlardır. Deneyimli eğitmen ekibimiz ve güler yüzlü, samimi pilates studio çalışanlarımızla sizlerin rahat hissetmesi için haftanın her günü rahat ve huzurlu stüdyolarımızda hizmet vermekteyiz.

İzmir Reformer Pilates İle Neler Öğrenilir?

Pilateste minder üzerinde vücudun genel sağlığını iyileştirmek için zihin ve beden bütünlüğü gerektiren, doğru nefes ile dengeyi birleştiren hareketler yapılır. Pilates bütün kas gruplarını hareket ettirmeye yönelik pek çok varyasyonlarda hareketler içerir. Bu hareketler schroth method denilen konsantrasyon, kontrol, merkezleme, akıcı hareketi kesinlik ve nefes olmak üzere 6 temel prensibe dayanarak güç ve esneklik prensipleri üzerine çalışmalar sağlar.

Premium WHITEClub İzmir pilates egzersizlerinde oturma, ayakta durma, baş aşağı, yana doğru, kayışları çekme, ayak çubuğunu itme, ayak çubuğuna oturtulmuş, omuz bloklarına oturtulmuş ve çeşitli çeşitlemelerle uygulatır. Mat pilates olarak da adlandırılır.

Aletli pilates olarak bilinir ve alet kullanılarak yapılan egzersiz sistemidir. Yüzden fazla değişik egzersiz hareketi yapılmasına olanak sağlayan reformer pilates aleti kas dayanıklılığı, kas kuvveti denge, koordinasyon gibi çok gerekli olan konularda çalışılabilmesine olanak sağlar. Günümüzde bu pilates reformer fizyoterapistler tarafından dahi tercih edilen medikal pilates rehabilitasyon programının bir parçası olarak kullanılır. Kişiye yatay bir düzlemde hareket ederek egzersiz yapmasına ve vücuda ağırlık yüklenmesine izin vermediği için eklemlerin yenilenmesine ve güçlenmesine olanak sağlar.

Pilates Sayesinde Her Zaman Zinde Kalın

Eğitmenler aletlerin kullanımını öğretirken hareketleri uygulamalı olarak da gösterirler. Pilates aletlerinin kullanımına başlangıçta kolay hareketlerle başlanır, ilerleyen süreçte zor ve daha fazla güç gerektiren hareketlere geçilir. Reformer pilates egzersiz hareketleri kişilerin vücut ihtiyaçlarına göre değişkenlik gösterebilir. White Club İzmir reformer pilates kursu eğitmenleri tarafından size verilen egzersizleri düzenli olarak yaptığınız taktirde hızlı bir ilerleme kaydedersiniz.

Pilates haftada kaç gün kaç saat yapılmaktadır?

Spor genel olarak haftanın 2 ya da 3 günü 1’er saatlik ya da 50’şer dakikalık seanslar halinde yapılır. Reformer pilates programınız haftalık 2 veya 3 ders şekline uygunsa bu zamanlarda 1 saat gibi bir süre ile sporunuzu yapabilirsiniz. Seans düet dördüncü hafta sonunda gözle görülür bir fark hissedilir. Reformer pilates sayesinde eklemlere daha az yük binmesi sağlanır. Reformer pilates hızlı sonuç alınması sebebi ile yaygın olarak tercih edilmektedir. Tam ve sürekli bir verim için düzenli olarak 3-4 aylık bir sürecin içerisine girmeniz gerekmektedir.

 

Reformer pilates Joseph Hubertus Pilates tarafından 1. dünya savaşı sırasında yaralanan askerlerin yatakta tedavisi için kullanılmaya başlanmıştır. Duvar ve yatağa bağlanan yaylar ile hastalara egzersizler yaptırılmış ve günümüzde reformer aleti denilen yatağa benzeyen bir egzersiz mekanizmasının temelleri atılmıştır. İlerleyen yıllarda geliştirilerek ileri geri hareket eden yatak kısmı, raylar ve yaylardan oluşan mekanizma geliştirilerek günümüzdeki halini almış ve reformer pilates, salonlara kadar inmiştir. Yaylar farklı sertliklerde ayarlanabilir, çekme veya itme görevlerinde farklı reformer pilates egzersizleri yapmanıza olanak sağlarlar.

Kişiye Özel Pilates Egzersizleri ve Faydaları Nedir?

White Club reformer studio profesyonel pilates eğitmen ekibimiz ile sizleri rahat bir ortamda günün tüm stresinden kurtularak, spor yapmaya ve pilates dünyasını yaşamaya davet ediyoruz. Kişiye özel pilates dersi olarak hazırladığımız pilates programlarımız ile vücudunuzun esnemesini sağlıyor ve bütün kas gruplarını harekete ettirerek denge merkezinizi düzeltip postüral duruşunuzu düzeltirken yağ yakımını hızlandırmayı sağlıyoruz.

Reformer pilatesin benzersiz egzersiz içeriği sayesinde kas, eklem ve sırt ağrılarını azaltmaktadır. Kişiye esnek bir vücudun yanı sıra koordinasyon becerisi kazandırmak amaçlanır. Genel olarak insanlar vücutlarını şekillendirmek için tercih etseler de sporcular kas yaralanmalarının önüne geçmek ve daha dirençli olabilmek için reformer pilatesi rehabilitasyon gibi kullanır.

izmir reformer

Hizmet Kapsamında Pilates Dersleri

 • Reformer pilates dersi sayesinde postür bozukluklarını düzelterek zarafet ve esneklik kazandırır.
 • Kemik yoğunluğunu artırarak güçlü kemik yapısı oluşturur.
 • Yıpranmadan uzun ve güçlü kas sistemi oluşturur.
 • Bölgesel çalışılmasına imkan verir, inceltmek istediğiniz bölge üzerinde yoğunlaşabilirsiniz.
 • Sırt kaslarını güçlendirerek sırt ve bel ağrılarını hafifletir.
 • Eklemlere az yük bindirir.
 • Her reformer dersi kan dolaşımını hızlandırır.
 • Hızlı yağ yakmanıza olanak sağlar.
 • Alt karın kaslarını güçlendirir. Özel olarak doğum sonrası göbek sarkmasına çözüm sağlar.
 • Boyun ve bek fıtığı riskini azaltır hatta tedaviye yardımcı olabilir.
 • Doğru nefes almayı öğretir.
 • Tüm kas gruplarını çalıştırdığı için vücut orantılı olarak şekle girer.
 • Vücut dayanıklılığını artırarak direnç kazandırır.
 • Konsantrasyon yeteneğini güçlendirir.
 • Stersi azaltır.
 • Kan dolaşımı ve eklem rahatsızlıklarının oluşmasını engeller.

Kişiye Özel Reformer Pilates Egzersizleri Programı İle Zayıflanır mı?

Alet kullanılarak yapılan spor yoğun kardiyo egzersizi değildir ancak yağ yakma konusunda büyük avantaj sağladığı gibi bölgesel incelme ve zayıflama isteyenler reformer pilates yapabilir özellikle karın ve bacak bölgesinde incelme sağlar. Kalp atışı hızını artırarak ter atmanızı sağlar. Bu pilates tipi herkes için uygundur nasıl bir vücuda sahip olunursa olunsun yapılabilmektedir.

Bu sporu yapanlar vücutlarının hızlıca şekillendiği ve kendilerinide daha dinç hissettikleri görürler. Vücudu güçlendirmesi ve postür düzeltimi ayrıca yatay düzlemde eklemlere yüklenmeden yapılması sebebi ile sakatlanma riski çok düşük olup, dansçılar ve özellikle sporcular tarafından sevilmektedir. Zayıflamaya yardımcı olduğu gibi vücudun şekle girmesine de yardımcı olur, olumlu sonuç alınmaya başlanıldıkça belirgin vücut hatlarına sahip olmanın yanı sıra daha pozitif bakış açısı kazandırır. Böylelikle zayıflamaya yardımcı olmasının yanı sıra psikolojik olarak ta rahatlamanıza yardımcı olur.

İzmir Premium White Club’tan Reformer Pilates Konusunda Kaliteli Hizmet

Reformer pilates İzmir ilinde yer alan salonumuzda çıkardığımız programların içerdiği egzersizler itibarı ile büyük ilgi çekmekte ve talep edilmektedir. Son dönemde oldukça trend olan pilates türlerinden biri olan spor, hem kadın ve hem erkeklerin spor yaşamını zenginleştirmektedir.

Bu zenginlik bedeni tazeler ve yeniler. Pilates dünyasına girmeye hazırsan mutlaka profesyonel destek almalısınız izmir içinde yer alan tüm salonlarımızda White Club İzmir premium hizmet kalitesini hissedeceksiniz. Pilates, Yoga, Step Aerobik, Zumba, Fitness, Yüzme gibi pek çok spor alanında hizmet vermekle beraber dövüş-savunma sporlarında da hizmet vermekteyiz.

Size en yakın şubemize uğrayarak tüm hizmet ve faaliyetlerimiz hakkında bilgi alabilirsiniz.

Reformer Pilates Fiyatları Nedir?

Premium WHITEClub İzmir reformer pilates spor salonumuza gelip stüdyomuzu görebilir, öğretmen ekibimizle tanışıp derslerimizi izleyebilirsiniz hatta ilk ders tamamen ücretsiz katılabilirsiniz.

izmir premium bornova hizmet postür kas
Her fitnes salonu gibi izmir içinde yer alan pilates salonları kişi başı ücret almaktadır. Salonumuzda ayrıca hamile yogası dersleride verilmektedir. Fiyat bilgisi, diğer detaylar öğrenmek ve tüm sorularınıza cevap alabilmek için lütfen bizi ziyaret edin veya arayın.