İzmir Judo Kursu

White Club Judo Kursu

Judo Okulu olarak, Judo sporunun çocuk ve gençlerin beden, zihin ve karakter gelişimindeki büyük rolünü biliyor ve bu sporu yaygınlaştırmak için var gücümüzle çalışıyoruz.

Uluslararası birçok kuruluş ve sivil toplum örgütlerinin; bireylerin gelişim açısından Judoyu en uygun spor olarak tavsiye ettikleri ve destekledikleri bilinmektedir.

Akademik başarıya da etkisi kanıtlanan Judo’da çocuklar sadece kendini savunmayı değil,hayatta başarılı olmaları için ihtiyaç duydukları değerleri öğrenirler.

Çocuk Judosu

Ebeveyn olduğumuzda, tüm çabamız çocuğumuzu iyi bir birey olarak yetiştirmektir kuşkusuz. Beden ve zihin gelişimi, akademik ve sosyal başarısı için her türlü imkanı sağlamaya çalışırız onlara…

​Judo Kursu, Günümüzün fiziksel, sosyal çevre ve teknolojik koşulları altında, çocuklarımız ne yazık ki koşup oynayamadıkları, bedensel gelişimlerini sağlayamadıkları fanus ortamlarda; telefon, tablet ve bilgisayarla, spordan ve sosyalleşmeden uzak yetişiyorlar. Bu koşullar altında, çocuğumuz öyle bir yolda yürümeli ki; hem beden ve zihinsel gelişimi sağlıklı olsun, hem de başarılı, erdem ve değer sahibi güçlü bir birey olarak yetişsin. Bu yol; uluslararası birçok kuruluş ve sivil toplum örgütlerinin; bireylerin gelişim açısından en uygun spor olarak tavsiye ettikleri ve destekledikleri JUDO’dur.

İyi bir insan yetiştirmek, iyi bir sporcu yetiştirmekten daha önemlidir. Judo sporu, bireyin başarılı olması ve toplum tarafından saygı görmesi için gereken tüm özelliklere sahiptir; disiplin, davranış, dakiklik, güç, azim, dayanıklılık ve özgüven. Toplum aynı zamanda alçakgönüllülükle kazanan ve nezaketle kaybeden kişilere de saygı duyar. Judo eğitiminde gerekli olan ve öğretilen en eşsiz özelliklerinden biri de “karşındakine saygı duymak”tır. Zamanla bu saygı, yüksek özgüven ve disipline dönüşür.

Kendini savunma

Judo’nun ‘kendini savunma’ yönü de önemlidir. Ebeveynler sokaktaki tehlikeli kişiler yüzünden çocukları için sürekli endişe duyarlar. Fakat Judo ile çocuklar; form, güç, dayanıklılık, denge, çeviklik ve farkındalık kazanırlar. Müsabakalarda ve antrenmanda yaptıkları maçlar; yaklaşan tehdidi tanımak ve buna uygun olarak tepki verme konusunda becerilerini ve özgüvenlerini geliştirir.

Judo değerleri

Saygı, Nezaket, Takdir, Kendine Hakim Olma, Dayanışma, Dürüstlük, Dostluk, Sabır, Cesaret, Tevazu, Ciddiyet

Bu değerler ışığında, Judo çocuklara birçok hayat dersi öğretir ve onlara güçlü bir karakter kazandırarak ergenlik ve yetişkin dönemlerine hazırlar.

YETİŞKİN DOJOSU

Sizde eğer judo sporuna ilgi duyuyorsanız,

Nerede, nasıl ve ne şekilde başlayacağınızı bilmiyorsanız,

Judo öğrenmek için yaşınızın geçtiğini düşünüyorsanız,

Çalışmak için uygun bir dojo bulmakta zorlanıyorsanız,

Çalışmalarınızı belli bir yaş grubunda yapmak istiyorsanız,

Keyifli bir ortamda spor yapmak ve judo öğrenmek istiyorsanız,

Sizi judo okulumuza bekliyoruz.