İzmir Kickbox Kursu

İzmir kickbox kursu White Club bünyesinde dersi verilen bu spor birbirlerinden çok farklı iki spor dalları olan Karate ve Thai Kickboks yani Muay Thai spor sanatlarının bir araya getirilmesi ile geliştirilmiş, güce ve teknik bilgiye dayanan genel olarak kendini savunma amaçlı bir dövüş sporudur.

İzmir Kickbox Kursu

Hem yumruk hem tekmeye dayalı olması sebebi ile birçok spordan daha fazla enerji ve kalori tüketmenizi sağlayıp hızlıca forma girmenizi sağladığı için sıklıkla tercih edilen başlıca spor dallarından biridir kick boks. Son zamanlarda pek çok dünyaca ünlü oyuncu ve mankenler dahi forma girmek için kick boks yapmaktadırlar.

İzmir Kickbox Kursu Yüz Yüze Ders Seansları

Kickbox kursu profesyonel öğretmen eşliğinde kişiye özel egzersiz ve antrenman programları hazırlanıp, tüm kickbox kursu süresince öğretmen ekip üyesi ile bire bir uygulanmalı olarak yapılır. Kickbox kursu öğretmen ekibimiz kişilerin beklentileri ve ihtiyaçları doğrultusunda en doğru egzersiz planını hazırlar. Standart hazırlanmış vasat programlardan farklı olarak; üyenin yaşam tarzı, fiziki durumu, sağlık durumu, spor geçmişi ve hatta alışkanlıkları dahi dikkate alınarak beklentileri ve ihtiyaçları doğrultusunda özenle hazırlanmış kişiye özel kick boks egzersiz ve antrenman programları hazırlarlar.

Kickboks kursu süresince periyodik nabız ölçümleri, testler ve diğer ölçümler yapılarak gelişim dikkatle takip edilir. %100 gelişim ve başarı sağlanır. 10, 20 ve 30 ders seçenekleriyle kick boks kursu öğretmen ekiplerimizden kişisel olarak özel ders alabilirsiniz. İstediğiniz gibi kick boks ders içeriğini seçebilirsiniz. Spor yaparken ideal fiziğe kavuşabileceğiniz hem de istenmeyen tehlikeli durumlar karşısında kendinizi ve ailenizi savunabileceğiniz bir kick boks dersi alacaksınız.

Premium Grup Kick Box Kursları

kick boks kursu izmir

Kick boks ta iyi bir kondisyon sahibi olmak için güçlü iradeli olmak ve antrenman devamlılığı oldukça önemlidir. Başlangıçta kondisyon çalışması ile geçirilecek bir sürecin ardından kick boks teknik ve taktik antrenmanlarına başlanır. Çok fazla çaba harcanmasını gerektiren Kickboks kurslari, çok fazla enerji harcatarak kalori tükettirir ve yağ yakımını hızlandırır. Kick boks çalışmalarımız sertlikten uzak olup spor ve eğitim odaklıdır. Kick boks seanslarımız 8 kişilik özel gruplardan oluşur.

Kardiyo Kick Boks Kursları

Kardiyo kickboks kursları kardiyo ağırlıklı bir kick boks dersi olup herhangi bir rakip ya da antrenman partneri yoktur, sadece kum torbası ile çalışırsınız. Kick boks öğretmen üyesi size kum torbası üzerinde yapacağınız antrenman programını öğretir ve belirli bir süre sizi yönlendirmeler yaparak kursu uygulamanıza yardım eder.

Kick box İzmir ilinde faaliyet gösteren spor salonu olarak belirli zaman aralıklarında kum torbası üzerinde yapılan antrenmanına ara verilip, kondisyon arttırmaya yönelik çalışmalar yaparak aktif dinlenmeniz sağlanır.

Çocuk Kickboks Kursu (4-13 Yaş)

Küçük yaşta bir spor dalına başlanıldığı takdirde her spor dalında olduğu gibi Kickboks sporu hem fiziki hem de psikolojik olarak çocuk gelişiminde olumlu yönde geliştirici bir rol oynar. Kickboks kursu ile çocuklar öğretmen gözetimi altında fiziksel olarak güçlenmenin yanı sıra diğer çocuklarla sosyalleşirken takım çalışmasını ve disiplini edinmiş olur. Ayrıca küçük yaşta kick boks spor dalında ders alarak düzenli bir spor alışkanlığı edinirken pek çok kötü alışkanlıklardan uzak kalınır.

Ayrıca günümüz çocuklarının en büyük problemi olan dijital platformlar ve oyunlardan uzaklaşarak gerçek hayatta hem sağlıklı hem de sosyal olarak iyi gelecek kick boks aktivitelerine katılmaları sağlanır. White Club kick boks olarak Kickboks kursu ile çocukların yaşına, cinsiyetine fiziki durumları gibi özelliklerine göre hazırlanan sıradan grup ders lerini bir kenara bırakın.

White Club kickboks kulübü olarak profesyonel öğretmen gözetimi altında gruba en verimli egzersiz seçeneği olan kick boks Takım Antrenmanını, en az 8 kişilik özel grup ders leri ile bireysel performansın ve takım ruhunun özdeşleşerek arttığı farklı ve verimli bir kick boks dersi sunar. White Club kickboks kursu dövüş içerikli sertlikten arındırılmış olup amacımız çocuklara öğretmen gözetiminde spor yapmayı sevdirirken aynı zamanda fiziksel gelişimle birlikte istenmeyen durumlardan kaçınmayı ve kendini savunmayı öğretmektir.

Kick boks eğitim kursu öğretmen gözetiminde 50 dakikalık bir ısınma, direnç artırımı ve kardiyo egzersizleri, özel ders ve esnemeyle sonlandırılır. Temel egzersizler, Fonksiyonel eğitimler, Fitness, Crossfit, Crossfight,  Boks, Kickboks , MMA,  Karma Do Sporları ile haftalık ders programınızı oluşturursunuz.

Kickboks Kursları ve Antrenmanlarının En Önemli 7 Faydası

kick boks izmir

Sıkıcı bir spor rutininde sıkıldıysanız daha motive edici bir fitness rutini arıyorsanız, yüksek enerjili bir kickboks antrenmanını programınıza eklemeyi düşünebilirsiniz. Kickboks antrenmanları, dövüş sanatlarını kardiyo sporu ile birleştirir, bu da ciddi bir vücut antrenmanı yaparak kısa bir periyotta forma girmenize imkan verir.

İster kicboks sporuna yeni başlayın ister uzun bir süredir spor meraklısı olun, haftalık en az bir kez kickboks antrenmanı yapmak size yeniden enerji dolmuş ve rutinden çıkmış hissetmenizi sağlayabilir. Şimdi gelelim kickboks dövüş antrenmanlarının ekstra yedi faydalarına:

Kickbok Kurslari ile Stresi Azaltın
Kickboks spor hareketleri tümvücudunuzu çalıştırarak tam vücut egzersizi yapmanızı sağlar. Yüksek eforlu kickboks spor çalışmasının ardından stressiz bir bölgede tekme ve yumruk çalışması yapabilir ve günün tüm stresini atarsınız.

Güven Düzeylerini Kickboks Öğrenerek Artırın
Uzman doktorlara göre kickboks, ruh halinizin iyileşmesine yardımcı olan ve kendinizi daha güvenli hissetmenize yardımcı olan endorfin hormonlarını serbest bırakmanıza yardımcı olur. Endorfin hormonu ayrıca antrenmandan sonra kendinizi daha mutlu ve pozitif hissetmenizi de sağlayacaktır.

Geliştirilmiş Koordinasyon
Duruş bozukluğunuz varsa ve koordinasyonunuz düşükse Kickboks kaslarınızın güçlenmesini sağlayarak duruş bozukluğunuzun düzelmesine yardım ederken aynı zamanda refleks ve koordinasyon becerilerinizi de geliştirir. Kickboks kursu rutinindeki hızlı yumruk ve tekme atma her hareketi başarmaya odaklamanıza imkan verecektir.

Mega Kalori Yak
Muscle and Fitness Magazine, fitness kickboksunun saat başına 800kcal’den fazla kalori harcamanızı sağlayacağını ve metabolizmanızı hızlandırarak tüm vücudunuzu biçimlendirebileceğinizi yazıyor. Bu zayıflamak ve hızla forma girmek için çok güçlü bir kick boks kardiyo rutinidir

İdeal Çapraz Eğitim Antrenmanı
izmir kickboks kursları

Bir süredir koşu bandında çalışıyorsanız ve standart kardiyo rutininize bir ara vermeye ihtiyacınız varsa, kickboks kurslari tam aradığınız çapraz antrenmandır. Ayak veya el bileği ağırlıkları kullanarak veya sadece bir çift hafif boks eldiveni giyerek ekstra direnç için kick boks antrenmanınıza biraz ağırlık ekleyebilirsiniz. Haftada sadece bir veya iki kick boks seansı bile sıkıldığınız fitness rutininden çabucak çıkmanıza yardımcı olabilir.

Enerji Artışı
Kickboks, hem fiziki olarak hem de prikolojik olarak size destek sağlayacak ve enerjinizi yükseltecek yüksek tempolu bir kardiyo rutinidir. Nefes nefese kalacak ve toksinleri ter yoluyla atacaksınız. Bu kick boks süreci, enerjinizi yükseltmenizde çok ihtiyaç duyulan bir destek sağlayacaktır.

Daha İyi Duruş
Gün boyu bilgisayar karşısında kambur oturuyorsanız, kickboks antrenmanları günlük hayatta yeterince kullanılmayan pek çok kas g

rubunu zorlayacak ve merkez bölgenizi geliştirmeye başlayacaktır. Karın duvarınızdaki çekirdek kaslar kickboks antrenmanları ile hedef alınır. Çünkü kick boks ta iyi bir denge için belinizi ve karın kaslarınızı kullanmanız gerekecek ve özenle koordine edilmiş hareketleri gerçekleştirmeniz gerekecektir.

İzmir kickboks kursları yüksek enerji tüketmenizi sağlarken aynı zamanda yumruk ve tekme tekniğinizi geliştirip gücünüzün artışını da sağlar.

İzmir Kickboks Kursu

Kickboks antrenmanları, fiziksel yapınız ve zihniniz için pek çok faydalar sağlar ve fitnessin tek düzeliğinden çıkmanın harika bir yoludur. İster bir fitness fanı olun, ister egzersiz yapmaya yeni başlayın öğretmen gözetiminde yapılan kickboks fitness istediğiniz hedeflere ulaşmanıza yardımcı olabilir.

İzmir Kick boks kursu salonumuza gelip öğretmen ekibimizle tanışıp kick boks ders lerimizi izleyebilir hatta ilk ders tamamen ücretsiz katılabilirsiniz. Fiyat bilgisi ve detaylar için lütfen bizi ziyaret edebilir veya arayabilirsiniz.